Obserwatorzy

poniedziałek, 10 marca 2014

Kot u lekarza

Ech.
Zwierzaki nie lubią wizyt u lekarza. Największy pies potrafi się stresować.  Nie usiądzie, tylko kieruje się w stronę drzwi. Z kociejstwem też bywam u lekarza. I oto przykład, jak kot może się zachowywać.Kotek przed chwilą miał robione prześwietlenie. Grzeczny jest, prawda?
Pozazdrościć takiego kota ;)

No, podawania leków Franuś nie lubi. Najtrudniejszy w obsłudze jest w tej kwestii. A wiecie, jak podać koty tabletkę? Poniżej podaję instrukcje (znalezione w Internecie).

 • Usiądź na kanapie. Podnieś kota i ułóż go sobie w zgięciu łokcia w taki sposób jakbyś chciała podać dziecku butelkę ze smoczkiem. Mów do niego czułym głosem.
 • Prawą ręką drap kota pod brodą tak długo aż otworzy pyszczek (bądź cierpliwa!). Włóż tabletkę do pyszczka. Puść kota, ale zwróć uwagę, w którym kierunku pobiegł.
 • Podnieś tabletkę z podłogi i znajdź kota. Usiądź na podłodze w kuchni i trzymając go tak jak poprzednio, włóż tabletkę do pyszczka. Puść kota, ale zwróć uwagę, w którym kierunku pobiegł.
 • Schyl się aby podnieść tabletkę z podłogi i idź poszukać kota. Przynieś go z powrotem do kuchni. Przytrzymaj kota tak jak poprzednio, ale tym razem przytrzymaj jego przednie łapy przedramieniem. Włóż mu tabletkę do pyszczka.
 • Oderwij pazury tylnych łap kota od swojego ramienia. Ponownie pójdź po kota, podnieś z podłogi na wpół rozpuszczoną tabletkę i wyrzuć ją do śmieci.
 • Wyjmij nową tabletkę z buteleczki. Teraz idź do łazienki i przygotuj miękki ręcznik. Zostań w łazience razem z kotem i zamknij drzwi.
 • Usiądź na podłodze i owiń kota ręcznikiem, tak aby wystawała tylko głowa. Utul go w ramionach i zdejmij tabletkę z półki.
 • Ściągnij kota z kabiny prysznica (nie wiedziałaś, że kot potrafi z miejsca skakać na wysokość dwóch metrów, prawda?!) oraz owiń wokół niego ręcznik nieco mocniej, tak aby tym razem jego łapy na pewno się nie wydostały. Mocno trzymając jego pyszczek palcami, postaraj się go otworzyć i wrzucić tabletkę do środka. Szybko zamknij pyszczek (kota, nie swój).
 • Usiądź na podłodze z zawiniętym w ręcznik kotem na kolanach. Głaszcz go i przemawiaj do niego czule przez co najmniej pół godziny - w tym czasie tabletka powinna się rozpuścić.
 • Rozwiń ręcznik i wypuść kota. Otwórz drzwi łazienki. Przemyj swoje rany ciepłą wodą z mydłem, uczesz się i znajdź sobie coś do roboty przez następne osiem godzin. Następnie powtórz wszystko od początku
Pies jest prostszy w tej kwestii. Aby podać tabletkę psu - biorę kocie jedzenie i kota.  Tabletkę obtaczam kocim jedzeniem. Pies połyka tabletkę błyskawicznie.  Nawet doczekać się nie może.
He, he...

1 komentarz:

 1. Mój kot najpierw nie pozwala się włożyć do transporterka (tylko do lekarza w nim jeździ) a w gabinecie nie można go wyjąć z transporterka:).

  OdpowiedzUsuń